Закінчився картридж. Що робити?

Що таке картридж?

Картридж - це пристрій, заправлене барвником матеріалом (порошком, тонером, чорнилом), яке використовується принтером (або іншим друкуючим пристроєм) для перенесення будь-якої інформації (тексту, зображення) на папір.

 

Картриджі діляться на категорії:

 

Оригінальний картридж - це картридж, який виготовила компанія-виробник самого принтера, копіювального апарату.

 

Ліцензійний картридж - це картридж, вироблений іншою компанією, але за технологією, яка відповідає оригінальному картриджу. Вони відрізняються високою вартістю, так як в витрати включається ще і вартість ліцензії.

 

Сумісний картридж - це картридж, який виготовляється за власними технологіями компанії. Відрізняється більш низькою ціною, в порівнянні з ліцензійним, але він є відмінною заміною оригінальному картриджу.

 

Підроблений картридж - пристрій, схожий на вигляд на справжній картридж. Але термін його служби в кілька разів менше, ніж оригінального або сумісного картриджа. Його мінусом, також, є висока ціна (практично, як у оригінального) і неможливість провести повторну заправку.

 

Фарбувальні матеріали бувають трьох видів залежно від типу принтера:

- тонер і порошок для лазерних принтерів;

- чорнило, рідина для струменевих принтерів;

- фарбувальна стрічка і засоби її перемотування для матричних принтерів.


Ознаками закінчення тонера в картриджі є:

 

- блідий друк;

- світлі смуги на аркуші;

- чистий аркуш або погано проглядається текст / зображення.


Для вирішення проблеми є 3 виходи - заправити картридж, полагодити або купити новий. Розглянемо переваги і недоліки кожного рішення.

  

Купівля оригінального картриджа - якість, надійність.  Найдорожчий варіант.

 

Купівля неоригіналу(сумісного) картриджа - в 2 рази дешевше ніж оригінальний картридж. Зниження якості друку, помітне тільки професіоналам.

 

Заправка картриджа - дешевше в 5-10 разів ніж оригінальний картридж. Зниження якості друку, помітне тільки професіоналам.

02.11.2021